Góry w Warszawie – MY COMPANY POLSKA (WYWIAD)

W lipcowym wydaniu MY COMPANY POLSKA możecie znaleźć sporą dawkę ważnych informacji o misji, planach i celach naszej spółki AIR SPORT oraz marki AIR ZONE. Zapraszamy do sprawdzenia rozmowy z dziennikarzem Tomaszem Michalakiem.

Cały artykuł dostępny jest tu: >>ARTYKUŁ MY COMPANY<<

Fragmenty:

Himalaje w Warszawie

Dzięki Air Sport treningi w warunkach obniżonej zawartości tlenu mają szansę wkroczyć do Polski na szeroką skalę. Spółka już wyposażyła w wyprodukowane przez siebie urządzenia Instytut Sportu w Państwowym Instytucie Badawczym i Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem, a obecnie trwają prace budowlane w ośrodkach w Spale, Wałczu i Cetniewie. Ale to dopiero początek, twórcy Air Zone chcą udostępnić swoją technologię możliwie szerokiemu gronu osób. Z tego też względu w 2020 r. powstało AIR ZONE Warszawa, czyli pierwsze ogólnodostępne centrum wysokościowe w stolicy, w którym na przestrzeni 300 mkw. panują warunki rodem z Himalajów (maksymalne rozrzedzenie tlenu, jakie można tu uzyskać, odpowiada temu występującemu na wysokości 8500 m n.p.m). To tu ćwiczy m.in. multimedalista Mistrzostw Świata i Europy w biegu na 800 m w Adam Kszczot, brązowy medalista mistrzostw świata w lekkoatletyce z Dohy Marcin Lewandowski, wicemistrz Polski w maratonie Kamil Karbowiak czy kierowca rajdowy Robin Rogalski. Poza sportowcami AIR ZONE Warszawa odwiedzają także osoby planujące wyjazdy w wysokie góry oraz wszyscy ci, którzy świadomie podchodzą do treningów i chcą polepszyć kondycję swojego organizmu. Czy ten sposób trenowania przyjmie się także w innych miejscach w Polsce? Na razie jest to kwestia otwarta. Gdyby jednak wziąć pod uwagę badania naukowe, odpowiedź byłaby bardzo łatwa: powinien i to bez dwóch zdań!

Mniej tlenu, więcej zdrowia

Bez tlenu nie da się żyć, to wie każdy. Ale odkrycie, że życie w środowisku o zmniejszonej dostępności tlenu może mieć pozytywny wpływ na organizm, było przełomem na miarę nagrody Nobla. W 2019 r. w dziedzinie medycyny i fizjologii nagrodę tę przyznano trójce naukowców (Williamowi Kealinowi, Peterowi Ratcliffowi i Greggowi Semenza) za badania nad procesami życiowymi komórek w sytuacji zmiennej dostępności tlenu.

Cały artykuł dostępny jest pod tym linkiem: >>ARTYKUŁ MY COMPANY<<