AIR ZONE by AIR SPORT SP ZOO, to Opracowany przez polskich naukowców i inżynierów system wysokościowy w formie stałych pomieszczeń & mobilnych przestrzeni, w których dochodzi do modyfikacji powietrza atmosferycznego poprzez obniżenie lub podwyższenie stężenia tlenu. Pozwala to na stworzenie specyficznych warunków hipoksji (warunki wysokogórskie) lub hiperoksji normo barycznej.

Technologia pozwala na kontrolę i regulację temperatury oraz wilgotności powietrza wewnątrz pomieszczenia, nawet w bardzo skrajnych zakresach. Innowacyjne rozwiązania technologiczne, pozwalają̨ zaadoptować zarówno, małe przestrzenie, jak i duże hale oraz pojedyncze urządzenia sportowe.

Nasza Misja

Realizujemy misję wykorzystania stymulacji niedotlenieniem poza grupami które od lat wykorzystują „moc gór”, do których zaliczane są:

  • sport wyczynowy,
  • himalaiści,
  • służby mundurowe.

Współpracujemy z naukowcami i lekarzami badającymi skuteczność i nowe zastosowania zdrowej hipoksji w rehabilitacji, fizjoterapii i rekonwalescencją związaną z terapią po Covid19.

Motorem napędowym i kierunkiem rozwoju firmy są wyniki badań laureatów nagrody Nobla z 2019 roku w dziedzinie medycyny i fizjologii. Cechą wyróżniającą instalacje AIR ZONE jest bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa i kontroli warunków oraz możliwość wykorzystania separowanego z powietrza tlenu w dodatkowo wydzielonej przestrzeni do terapii tlenowej, w ramach jednej instalacji (sala do hiperoksji).

Wytworzenie warunków zdrowej hipoksji lub hiperoksji w różnych pomieszczeniach w żaden sposób nie ogranicza swobody ruchów i ćwiczeń, czego nie mogą zagwarantować inne często używane urządzenia typu maska lub namiot.

Z przyjemnością przygotujemy ofertę i podpowiemy jak optymalnie dopasować instalację AIR ZONE do komercyjnego lub prywatnego wykorzystania przez każdego z potencjalnych inwestorów.

Nasza technologia jest dostępna w: